Gwarancja najniższej ceny
Uzdrowiskowy klimat miejscowości oraz bogata oferta, pozwala korzystać ze specjalistycznych badań, zabiegów oraz terapii które zapewnią poprawę zdrowia i samopoczucia.
Uniwersalne wkładki o szerokim spektrum zastosowania, dla stopy normalnej i szerokiej. Zaprojektowane głównie dla biegaczy, ale również świetnie spisują się w butach narciarskich, rolkach czy w butach rowerowych. Doskonałe również do chodzenia na co dzień. Daje stopie umiarkowane wsparcie i jednocześnie dużą elastyczność, dodając energii.
Smukła wkładka jest specjalnie zaprojektowana do wąskich butów, w których jest stosunkowo mało przestrzeni. Wyposażona jest w stabilizator pięty dla zwiększenia amortyzacji, co zapewnia większy tranfer energii. Wyjątkowo cienka konstrukcja zapewnia lepsze wyczucie stopy i kontaktu z podłożem oraz nie zabiera przestrzeni w butach. Wkładki te pomagają równomiernie rozłożyć masę ciała, zapewniając lepszą stabilizację, szybszą reakcję i czucie podłoża.
Zostały specjalnie opracowane z myślą o osobach, które uprawiają sporty halowe z dużą ilością skoków i lądowań oraz zmian kierunku biegu, które dodatkowo obciążają stopy i kostki. Są to również idealne wkładki dla osób o dużej masie, potrzebujących odciążenia pięty lub przodostopia. Zapewniają doskonałe wsparcie i stabilność. Posiadają zwiększoną amortyzację wstrząsów na pięcie i pod głowami kości śródstopia, która pomaga zmniejszyć ewentualne urazy lub odciążyć ją zgodnie z naturalnym jej ruchem, podczas gdy perforacja pod obszarem palców zapewnia wentylację i pomaga w osuszaniu wkładek.
Miękka wkładka posiada mostek wpierający łuk stopy, który zapewnia lepszy balans, stabilizuje stopy i równomiernie rozkłada ciężar, aby zmniejszyć koncentrację obciążeń, szczególnie na pięcie. Sprężysta warstwa wierzchnia ze specjalnej tkaniny pomaga w zapobieganiu nadmiernemu tarciu, dodając uczucie komfortu pod stopami. Opracowane zostały specjalne dla wrażliwych stóp, które wymagają dodatkowego komfortu, aby pomóc złagodzić objawy chorobowe.
UWAGA:
Wszystkie godziny zabiegów ustalane są indywidualnie w recepcji Medical
*zabiegi indywidualnie dobrane podczas konsultacji
UWAGA:
Wszystkie godziny zabiegów ustalane są indywidualnie w recepcji Medical
*zabiegi indywidualnie dobrane podczas konsultacji
UWAGA:
Wszystkie godziny zabiegów ustalane są indywidualnie w recepcji Medical
*zabiegi indywidualnie dobrane podczas konsultacji
UWAGA:
Wszystkie godziny zabiegów ustalane są indywidualnie w recepcji Medical
*zabiegi indywidualnie dobrane podczas konsultacji
Laseroterapia jest metodą leczniczą wykorzystującą spójną, uporządkowaną, skupioną wiązkę światła o odpowiedniej długości fal w celu dostarczenia energii do zajętych chorobą tkanek. Energia ta zmniejsza odczyn zapalny i przyspiesza regenerację uszkodzonych komórek.
Główne zastosowanie:
Elektrostymulacja to zabieg, w którym przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości wywołujemy skurcz mięśni poprzecznie prążkowanych, normalnie unerwionych, odnerwionych (elektrostymulacja dwubiegunowa) oraz mięśni gładkich.
Galwanizacja jest zabiegiem opierającym się na stałym przepływie prądu, generowanego za pomocą dwóch elektrod. W zależności od kierunku przepływu prądu może mieć charakter wstępujący lub zstępujący.
Wskazania:
Galwanizację wykonuje się głównie w obrębie kończyn, a często jest ona wstępem do kinezyterapii.
Jonoforeza polega na wprowadzeniu do chorego miejsca leku dzięki przepływowi prądu o stałym natężeniu. Jest skuteczna przy bólach stawów, kręgosłupa, nerwobólach, stanach zapalnych. Zaletą tej formy fizykoterapii jest fakt, że jest ona bezbolesna.
Prądy Träberta są zabiegiem elektroleczniczym, w którym wykorzystuje się przerywany prąd galwaniczny o prostokątnym kształcie impulsu i stałych parametrach. Zabieg ten działa silnie przeciwbólowo.
Często stosowany jest w:
Prądy Traberta powodują drżenie mięśni, jest to więc swoisty masaż prądem bodźcowym.
Prądy Kotza (zwane także stymulacją rosyjską) polegają na precyzyjnym wywołaniu skurczów głębiej położonych włókien mięśniowych przez działanie prądem o średniej częstotliwości 2,5 kHz, zmodulowanej do częstotliwości niskiej 50Hz. Wyzwalają one silny skurcz mięśnia lub grupy mięśni poprzez aktywację grubych zstępujących włókien nerwowych oraz dzięki zablokowaniu cienkich wstępujących włókien nerwowych.
Mają działanie przeciwbólowe w obszarze stymulacji.
Stosowane w zabiegach interferencyjnych sygnały średniej częstotliwości łatwo wnikają w głębsze warstwy tkanek (skóra, tłuszcz, kości) i po drodze tylko w niewielkim stopniu stymulują nerwy czuciowe oraz nerwy ruchowe (inicjujące skurcze mięśni).
Działanie urządzeń interferencyjnych wykorzystuje właściwości zmiany przepuszczalności błony komórkowej, pozwalając na łatwiejsze przenikanie kationów sodu (+Na), co uaktywnia pompę sodowo-potasową. Działanie pompy zmienia skład płynu wewnątrzkomórkowego i zmniejsza objętość komórek. Doprowadza to do mniejszego obrzęku tkanek, a także ogranicza ich stan zapalny (wzrost jonów sodu). Dodatkowo zmniejsza się nierównowaga jonów sodu i zwiększa się dotlenienie, co usuwa proteiny krwi uwięzione w płynie zewnątrzkomórkowym.
Tlen usuwa również bradyklinę (substancję ograniczającą przepływ krwi), histaminę będącą przyczyną ciągłego stanu zapalnego oraz prostaglandynę, naturalną substancję odpowiedzialną za ból.
Prądy diadynamiczne są prądami impulsowymi. Mają one zróżnicowane i dogłębne oddziaływanie na tkanki podskórne. Dzięki tej metodzie leczniczej uzyskuje się m.in.:
Jest to metoda objawowego leczenia ostrych oraz przewlekłych stanów bólowych za pomocą prądów niskiej częstotliwości. Elektryczna stymulacja układu nerwowego na różnych jego poziomach (obwodowym, rdzeniowym i ośrodkowym) powoduje zagłuszenie sygnałów bólowych i uwolnienie pacjenta od uciążliwych dolegliwości.
Wskazaniami są:
Jest to zabieg polegający na oddziaływaniu ultradźwiękami – falami mechanicznymi (akustycznymi) o częstotliwości wyższej niż słyszalność ucha ludzkiego, zwykle powyżej 20 kHz, na odsłoniętą skórę chorej okolicy. Wywołują one w organizmie człowieka zmiany miejscowe:
oraz ogólne, obejmujące cały organizm.
Wskazania do stosowania ultradźwięków:
Magnetoterapia jest działaniem leczniczym wykorzystującym w leczeniu zmienne pole magnetyczne.
W przypadku ciała ludzkiego pole magnetyczne przenika przez wszystkie jego struktury, wywołując procesy biologiczne zachodzące na poziomie wewnątrzkomórkowym, komórkowym i tkankowym. Ma więc działanie ogólnoustrojowe, a nie miejscowe.
Główny jego wpływ na organizm polega na:
Masa fango to idealna mieszanka ziemi wulkanicznej z parafiną. Błoto zawiera składniki mineralne. Fango wykorzystuje się przy pobudzaniu krążenia krwi i stymulacji układu odpornościowego, rozluźnia napięte mięśnie, łagodzi ból. Zabieg ten poprawia ogólne samopoczucie.
Masaż wykonywany przez masażystę, który działając mechanicznie na tkanki uzyskuje szybsze przemieszczenia płynów ustrojowych, co skutkuje poprawą sprawności całego organizmu lub jego poszczególnych narządów.
Polega na doprowadzeniu do wody podgrzanego powietrza tłoczonego przez dmuchawę. Miliony pęcherzyków powietrza wydobywają się z perforowanego dna wanny, aktywnie masując ciało kąpiącej się osoby. Działanie kąpieli perełkowej można porównać do delikatnego drażnienia o charakterze mikromasażu, który ma ogólne działanie odprężające układ nerwowy.
Rozszerza naczynia krwionośne, działa uspokajająco, odprężająco oraz obniża ciśnienie krwi.
Polega na doprowadzeniu do wody podgrzanego powietrza tłoczonego przez dmuchawę. Miliony pęcherzyków powietrza wydobywają się z perforowanego dna wanny, aktywnie masując ciało kąpiącej się osoby. Działanie kąpieli perełkowej można porównać do delikatnego drażnienia o charakterze mikromasażu, który ma ogólne działanie odprężające układ nerwowy.
Kąpiel perełkowa zalecana jest w stanach pobudzenia nerwowego, lekkich chorobach organicznych oraz czynnościowych serca i układu krążenia, niezaawansowanej miażdżycy naczyń krwionośnych i bezsenności. Jest idealna w walce z otyłością, cellulitem i rozstępami dzięki peelingowi, który odbywa się poprzez masaż perełkowy – zwłaszcza w połączeniu z ozonem.
Bicze szkockie to jeden z rodzajów natrysku wodnego. Polegają na naprzemiennym polewaniu pacjenta wodą pod ciśnieniem – chłodną (20°C) oraz gorącą (40°C). Zabiegi na ciało z użyciem biczy szkockich mogą być używane zarówno w celach leczniczych, jak i kosmetycznych.
Bicze szkockie mają szereg zalet, m.in. usuwanie napięcia mięśniowego, ujędrnienie skóry oraz pobudzenie krążenia krwi. Panie, które borykają się z problemem „pomarańczowej skórki”, czyli cellulitu, powinny wypróbować bicze szkockie.
Zabieg polegający na masażu ciała silnym strumieniem wody zmieszanej z powietrzem.
Efektem zabiegu są:
Masaż wirowy kończyn górnych – wykonywany w specjalnych wannach, wyposażonych w urządzenie, które wprawia wodę w ruch wirowy. W kończynach poddawanych takiemu masażowi następuje zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawia się ukrwienie tkanek, zmniejsza się obrzęk i ból.
Zabieg polecany jest w:
Stały natrysk na kończyny zanurzone w wodzie z dysz umieszczonych w ściankach wanienek. Powoduje rozluźnienie mięśni, zmniejszenie obrzęków, zwiększenie krążenia oraz poprawę przemiany materii.
Innowacyjna metoda przeciwstarzeniowa z wykorzystaniem peptydów i kwasu hialuronowego. Zalety mezoterapii to m.in silne nawilżenie skóry, redukcja zmarszczek i przebarwień, poprawia jędrność skóry. Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem.
Połączenie kąpieli perełkowej z relaksującymi olejkami eterycznymi: miętowymi, lawendowymi, eukaliptusowymi i geranium. Specjalnie dobrane wpływają pielęgnacyjnie na skórę, w ygładzając ją i uelastyczniając.
Kąpiel ozonową stosuje się w celu poprawy ukrwienia i odżywienia wszystkich tkanek, zwłaszcza kończyn dolnych, serca oraz mózgu. Poprawia metabolizm komórkowy oraz odkaża i wyjaławia poprzez zwiększone dostarczanie tlenu do tk anek. Kąpiel ozonowa działa przeciwzakrzepowo i przeciwmiażdżycowo, dezynfekująco na rany i owrzodzenia. W większych stężeniach niszczy bakterie i wirusy, a w mniejszych pobudza gojenie ran, oparzeń, odleżyn.
Zabieg dostępny tylko po konsultacji lekarskiej.
Kąpiele te mają cudowny wpływ na nasze zdrowie. Pomagają w leczeniu stanów zapalnych, schorzeń kości, mięśni i stawów. Są stosowane przy wielu chorobach kobiecych. Ponadto doskonale wpływają na stan skóry, która staje się dzięki nim gładka jak jedwab.
Zabieg dostępny po konsultacji lekarskiej.
Zabieg polegający na powolnym, stopniowym przegrzewaniu ciała pacjenta, gdzie dochodzi do silnego pocenia się bez jednoczesnego odczucia nagłego gorąca. Uruchamiane są wówczas mechanizmy termoregulacji broniące organizm przed nadmiernym przegrzaniem. Kąpiele borowinowe służą odnowie biologicznej organizmu. Ich zasadniczy cel to takie przegrzanie tkanek, które wpływa na ich regenerację poprzez odżywienie i dotlenienie, dokładniejszy proces przemiany materii i szybsze wydalenie toksycznych substancji metabolizmu komórkowego. Podczas kąpieli zachodzą bardzo istotne i ważne, zwłaszcza dla ludzi aktywnych sportowo, procesy odkwaszania mające właściwości przeciwzapalne.
Efekty kąpieli borowinowych:
Zabieg dostępny tylko po konsultacji lekarskiej.
Inhalacje indywidualne polegają na wdychaniu aerozolu rozpylonego przez aparat inhalacyjny, który rozprasza roztwór leczniczy czy to za pomocą ultradźwięków czy też sprężonego powietrza. Inhalacja solankowa ma za zadanie oczyszczanie dróg oddechowych.
Lampa emitująca promieniowanie podczerwone powodujące ogrzanie naświetlonej okolicy. Dzięki ogrzaniu uzyskuje się miejscową poprawę ukrwienia oraz pobudzenia procesów metabolicznych. Światło lampy ma działanie przeciwbólowe. Działa na organizm stymulująco oraz bakteriobójczo, wspomagając tym samym leczenie chorób skóry.
Światło Bioptron umożliwia penetrację nie tylko skóry, lecz również tkanek pod nią. W ten sposób pozytywny efekt nie jest ograniczony do leczonego miejsca, lecz ma także korzystny wpływ na cały organizm. Bioptron stymuluje i moduluje procesy naprawcze i regeneracyjne, jak również procesy obronne w organizmie człowieka. Terapię lampą stosuje się w procesie gojenia ran, uśmierzania bólu, leczenia schorzeń dermatologicznych, wzmacnianiu odporności organizmu itp.
Zabiegi fango to okłady lub kąpiele przy użyciu specjalnego błota (szlamu), bogatego w składniki mineralne. Pochodzi on ze skał wulkanicznych i po zmieleniu jest stosowany do celów leczniczych i kosmetycznych. Zastosowanie fango jest zróżnicowane – okłady zalecane są osobom ze schorzeniami reumatologicznymi, mogą być one również stosowane profilaktycznie.
Metoda leczenia zimnem. Polega na miejscowym silnym zamrożeniu powierzchni ciała lub stawu za pomocą płynnego azotu przez okres 3 minut. Celem zabiegu jest wywołanie i wykorzystanie fizjologicznych reakcji na zimno. Najczęściej schładzana jest okolica ciała, którą następnie chcemy ćwiczyć. W tym przypadku działanie zimna jest dwojakie. Z jednej strony przeciwbólowo-znieczulające, z drugiej umożliwiające ćwiczenia, które powinny po krioterapii następować.
Działanie zimna na organizm człowieka:
Na objęte chorobą części ciała przykłada się masę podgrzanej borowinowy. Prowadzi to do rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz rozgrzania i rozluźnienia mięśni i stawów, co z kolei skutkuje poprawą obiegu krwi oraz zmniejsza uczucie bólu.
Intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu powstałe w wyniku uprawiania aktywności fizycznej. Celem masażu sportowego jest przyspieszenie procesów regeneracyjnych organizmu oraz zapobieganie urazom, które mogą powstawać na skutek dużych przeciążeń w sporcie wyczynowym oraz amatorskim. Występuje on w kilku formach: przed wysiłkowy, między wysiłkowy, po wysiłkowy oraz uzupełniający.
Przyspiesza krążenie krwi i przemianę materii skutecznie redukując tkankę tłuszczową.
Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie.
Masażu nie wykonuje się w okresie ostrym. Po przejściu pierwszej fazy bólu masaż wykonywany jest w pozycji bocznej, w ułożeniu na zdrowym boku. Jeśli organizm dobrze reaguje na rozluźniający masaż okolicy lędźwiowo-krzyżowej, dołącza się masaż całej kończyny dolnej. W tej fazie nie wykonuje się rozcierań. Po kilku zabiegach wraz z poprawą reakcji na masaż przechodzi się do ułożenia na brzuchu. W tej fazie podejmowana jest decyzja o kontynuacji terapii masażem klasycznym lub włączenia masażu segmentarnego. Przy kontynuacji postępowania klasycznego można wprowadzać stopniowo technikę rozcierania. W ostatniej fazie dołączana jest gimnastyka, oparta głównie o zginania i prostowania nogi.
Rodzaj masażu w którym wszystkie ruchy wykonuje się z wielką precyzją w bardzo wolnym tempie. Polega na świadomym podążaniu za funkcją układu mięśniowo-powięziowego, umiejętnym rozluźnianiu tkanek oraz poprawie ich przesuwalności. Siła nacisku na tkanki aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie. Stanowi bezpośredni rodzaj pracy, który ma na celu zmniejszenie napięcia oraz rozciągnięcie mięśni i powięzi, poprawę ich elastyczności. Dodatkowo usprawnia ukrwienie mięśni oraz wpływa na zwiększenie zakresów ruchów w stawach. Dzięki unikalności i uniwersalności tej koncepcji terapia może być zastosowana m. in. u pacjentów ortopedycznych, neurologicznych w sporcie oraz relaksacji.
Drenaż twarzy – 40 min - 140 zł
Częściowy – 60 min - 190 zł
Całe ciało – 90 min - 250 zł
Celem tego masażu jest mechaniczne przepchnięcie zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych i umożliwienie napływu świeżej, bogatej w tlen krwi tętniczej. Poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego oraz przyczynia się szybszego usuwania toksyn z organizmu. Dedykowany osobom borykającym się z obrzękami różnego pochodzenia m. in.: pooperacyjnymi, pourazowymi, po mastektomii czy “uczuciem ciężkich nóg”. Ta delikatna i wolna technika masażu ma zas tosowanie również w skutecznej walce z cellulitem. Stosowany na twarz, szyję i dekolt daje efekt oczyszczenia oraz uczucie głębokiego relaksu.
Technika, która wykorzystuje różne formy i siły ucisku oraz ruchy w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Zadaniem terapii jest uwolnienie się od bólu w mięśniach o wzmożonym
napięciu, które są bolesne pod wpły wem ucisku i powodują ból promieniujący oraz inne objawy w obszarach ciała odległych od miejsca drażnienia. Główne wskazania do terapii to: zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych, stany pourazowe tkanek miękkich, urazy i przeciążenia sportowe, ograniczenia ruchomości, bóle pochodzenia mięśniowo-powięziowego, przeciążenia związane z charakterem pracy, „bolesny bark”, „łokieć tenisisty”, „łokieć golfisty”, zespół cieśni nadgarstka.
Jest metodą leczenia holistycznego, skupiając się na połączeniach pomiędzy układem mięśniowo-szkieletowym a narządami wewnętrznymi. Organy wewnętrzne mają silny wpływ na stan zdrowia min.: kręgosłupa, miednicy, obręczy barkowej, mięśni.
Terapia opracowana przez norweskich lekarzy i fizjoterapeutów. Skierowana do pacjentów z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa szyjnego, lędźwiowego oraz stawów barkowych i biodrowych. Celem leczenia Neurac jest eliminacja lub redukcja bólu oraz przywrócenie normalnego zakresu ruchu. Efekt ten uzyskuje się dzięki zas tosowaniu intensywnej stymulacji nerwowo-mięśniowej. Zajęcia rozpoczynamy od diagnozy, którą wykonujemy testem Neurac, terapia zaś polega na w ykonywaniu ćwiczeń funkcjonalnych na specjalnym mobilnym systemie podwieszek Redcord
Jest terapią wspomagającą leczenie wielu schorzeń. Jest na tyle uniwersalna, że można ją stosować jako fizjoterapię sportową (wyczynową i amatorską), sposób na uśmierzanie bólu (m.in. w czasie ciąży), w przypadkach leczenia kontuzji stawów i mięśni, drenażu limfatycznym czy terapiach pooperacyjnych (gojenie ran, redukcje obrzęków i poprawa wchłaniania się blizn oraz zwłóknień). Metodę tę można z powodzeniem stosować również jako zabiegi towarzyszące leczeniu zaburzeń neurologicznych, ortopedycznych, ginekologicznych oraz pediatrycznych. Z doświadczeń fizjoterapeutów wynika, że plastrowanie dynamiczne wspomaga także korekcję postawy.
Cena zależy od oklejenia partii ciała
Indywidualnie dobrana terapia do potrzeb oraz aktualnego stanu zdrowia pacjenta. W ramach terapii fizjoterapeuta może dobrać odpowiednie zabiegi z zakresu balneoterapii, światłolecznictwa, fizjoterapii, kinezyterapii itp.
Indywidualnie dobrane ćwiczenia w zależności od aktualnego zdrowia pacjenta, stosowane także w celach profilaktycznych.
Umów się na wizytę
Aby umówić się na wizytę, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Skontaktuj się z nami
Godziny otwarcia
Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania, w tym przetwarzania danych dotyczących aktywności użytkownika oraz personalizacji reklam, oraz możliwość zmian ustawień plików cookies, znajdują się w Polityce prywatności. Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o., Wczasowa 4, 76-270, Ustka Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach analitycznych i marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań, mierzenia ich skuteczności oraz przetwarzania danych użytkownika dla celów analitycznych). Zmiany ustawień plików cookies oraz szczegółowe preferencje dotyczące zgód możesz dokonać w .